Jerry Miculek je americká hvězda z Texasu, který se rád hlásí ke svým českým kořenům. Je to držitel pěti světových rekordů. Dále také několikanásobný mistr světa a USA. I přes jeho české kořeny se však po zadání jeho jména do české Wikipedie objeví absolutní nula.

Jerry je totiž světová jednička ve sportu, který v ČR není tak sledovaný. Není to fotbalista ani hokejista, dokonce ani házenkář, tenista nebo cyklista. Jerry je střelec, a sakra dobrý střelec!

Stojíte na střelnici, před sebou máte šest terčů, v ruce bubínkový revolver a v něm šest nábojů. Vaším úkolem je zasáhnout všechny terče, znovu nabít šest nábojů a znovu zasáhnout všechny terče. Kolik času byste asi potřebovali na splnění tohohle úkolu? Jerrymu na to stačí necelé tři vteřiny, přesně 2,99 sekund. Právě toto je asi Jerryho nejslavnější světový rekord. Zde je video záznam:

Jerry Miculek se narodil 7. září 1954 ve Freeportu, stát Texas. O tři dny později se jeho rodina přestěhovala do Louisiany, kde žil dalších 37 let. Narodil se ale českým rodičům a jeho jméno ve skutečnosti zní Mičulek.

V současné době je Jerry zaměstnancem a zkušebním střelcem světoznámě americké firmy Smith & Wesson. Tato firma dokonce nechala vyrobit model revolveru na Jerryho počest, je to revolver S&W 625JM.

Nadpis tohoto článku jsme ale nevymysleli my, ale sám Jerry, který takto odpověděl na dotaz, který mu položil jeden fanoušek, který se ho zeptal na Jerryho původ a jeho zvláštní příjmení.

Pokud Vás střelba zajímá, zde je odkaz na Jerryho youtube kanál, kde je již více jak 200 videí:

https://www.youtube.com/user/MiculekDotCom

 
Facebook komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Oblíbené články