Historie

Poloautomatická puška SIG556 byla uvedena na trh v roce 2007 firmou SIG Sauer. Byla primárně určena pro civilní střelce a vládní složky. SIG556 vychází z modelu SIG550, který používá švýcarská armáda. Výrábí se také model SIG556 SWAT který se liší pažbou a RIS předpažbím.

Samonabíjecí cyklus u SIG556 je poháněn pístem z krátkám chodem.Plynový systém má manuální regulátor – pro normální a špatné podmínky, to umožňuje zbrani fungovat i ve velmi špatných podmínkách. Hlaveň se uzamyká rotačním závorníkem. Horní část těla je vyrobena z ocelových plechů, spodní pak z kovaného duralu. Zbraň je vybavena oboustraným přepínačem střelby a vypouštěčem zásobníku. Vrchní část těla je opatřena RIS lištou pro montáž optických zaměřovačů.

Zpracování

Celá zbraň, z výjimkou pažby, předpažbí, pažbičky, je vyrobena ze ZnAl slitiny. Pažba typu AR15 je poměrně povedená a má řešení SigSauer.

AR15 pažba z ražením Sig Suer
AR15 pažba z ražením Sig Suer

zdroj: airsoftcr.cz

Pažbička je vyrobena z jiného, kvalitnějšího materiálu než ostatní plastové díly, je celkem masivní. Předpažbí je mohutné, na někoho kdo je zvyklý na subtilní G3 nebo AR15 předpažbí působí neohrabaně. RIS lišty najdeme na spodní straně a na bocích předpažbí. V předbažbí se také ukrývá akumulátor.

Tělo zbraně a pažbička

zdroj: airsoftcr.cz

 Výkon

Výkon zbraně v základu byl 118 – 120ms s 0.2g municí, tedy žádný zázrak. Střelecké vlastnosti jsou díky dlouhé hlavni a překvapivě kvalitní hop up gumičce velmi dobré.

Vnitřní díly

Rozborka zbraně je poměrně nepraktická – pro vyjmutí hop komory je nutné vyndat z těla mechabox, což je při zkoušení více hop gumiček dost zdlouhavé. Hop komora je typu G3 a je doplněna o podávací trubici, která umožňuje používat Stanag zásobníky. Po vyjmutí zásobníku tedy nevypadnou 3 kuličky ale zhruba 7.

Plastová G3 komora z ,,adaptérem" pro Stanag zásobníky.
Plastová G3 komora z ,,adaptérem“ pro Stanag zásobníky.

zdroj: airsoftcr.cz

Hop gumička je překvapivě kvalitní, mé poměrně úzké hrdlo a ,,W“ přílačný bobánek. Hlaveň je standartní  základ o délce 430mm.

Hop gumička
Hop gumička

zdroj: airsoftcr.cz

 Zbraň je vybavena ,,středním“ motorem což může být komplikace v případě vyššího upgrade. Dodávaný motor je nevalné kvality a více jak M120 dlouhodobě nezvládne.

Střední, poměrně slabý motor
Střední, poměrně slabý motor

zdroj: airsoftcr.cz

Stejně jako většina zbraní z rodiny Sig i tato disponuje oboustranným přepínačem režimu střelby. Ten u airsoftové repliky funguje díky několika ozubeným kolečkům, které převádí pohyb. Toto řešení je v mnoha ohledech nepraktické a může způsobit závadu.
Facebook komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Oblíbené články