Když v roce 1939 Joseph R. Gerber založil společnost Gerber Legendary Blades, měl s ní velké plány. Od první šarže ručně vyráběných příborů, které uvedl na trh vánočních dárků, udělala firma do dnešních dnů obrovský pokrok, když plynule přešla k výrobě sportovních nožů. Nyní se vyhřívá na špičce mezi výrobci nožů a každý milovník nožů ví, co je to Gerber.

O jejich vysoké kvalitě svědčí nejen fakt, že nože používají od lovců přes řemeslníky i vojáci, ale také 25 letá záruka na všechny výrobky, z nichž většina se vyrábí v domovském Portlandu.

Stávající nabídka nejvyšší kvality

V nabídce naleznete všechny možné typy nožů (např. lovecké, záchranářské, armádní, zavírací, kapesní, atd.), nářadí, doplňkové zboží a svítilny. Pro fajnšmekry je tady třeba speciální mačeta Gerber. Vybírat můžete z nožů s hladkým, vroubkovaným i kombinovaným ostřím. Hladké ostří je vhodné na klasické řezání, to tedy neurazí žádného dobrodruha, kdežto vroubkované ostří ocení především horolezci – je nejvhodnější na přeřezávání lan. Kombinované ostří spojující obě předchozí je tedy univerzální. Všechna ostří jsou vyráběna z nerezové či uhlíkově upravené ocele.

Rukojeť je ergonomická a často stavěná tak, aby zamezila tvorbě puchýřů; nebo je pokryta texturovanou pryží, která zamezí klouzání v dlani. U některých oceníte i zabudovanou nerezovou hlavici na zadní části k zatloukání. Speciální série určená pro přežití v přírodě hravě poslouží k sekání dříví, vykopání menší díry i do zmrzlé země nebo rozdělání ohně v případě, je – li součástí feritová tyč nebo škrtadlo.

U všech nevystřelovacích nožů je pochopitelně součástí balení pouzdro, ať nylonové nebo plastové, jež častokrát obsahuje také diamantový brousek na ostří. Pouzdra z obou materiálů jsou lehká a odolná, i tento fakt značku Gerber předurčuje k využití ve vládních ozbrojených složkách.

U některých typů nožů naleznete v balení pokyny pro letecké záchranné akce či pokyny pro přežití nebo k nákupu získáte kapesní příručku s instrukcemi, co dělat v nebezpečných situacích.

Multitool Gerber
Multitool Gerber

zdroj: gerbershop.cz

Speciální bonbonky – profesionální nože Gerber

Rozhodli jste se pořídit si některý z kousků firmy Gerber a nevíte, který konkrétně? V první řadě určitě zvažte jeho případné využití. Buď vám postačí neméně kvalitní, ale levnější nůž, nebo se vyplatí připlatit si za nůž navrhnutý i používaný samotnými profesionály jako je například kapesní nůž Gerber Hinder Rescue. Konkrétně tento chlapík byl navrhnut hasiči, díky čemuž obsahuje i takové výdobytky jako je zvětšený kolík pro rychlejší otevírání i v rukavicích, párací háček, tvrzený hrot, který slouží k rozbíjení bezpečnostních skel, či otvor pro otevírání kyslíkových lahví.

Dalšími takovými mazlíky jsou Gerber LMF II Infantry a Gerber LMF II Survival, jejichž výroba podléhala potřebám těch nejdrsnějších – vojáků. V praxi to znamená, že jimi přeříznete zvířecí kůži, bezpečnostní pásy nebo rozbijete autosklo.

 

Nůž Gerber
Nůž Gerber zdroj:gerbershop.cz

Prvenství roku 2011 pod velkým jménem

Firma na oficiálních místech uvádí, že v roce 2011 se stal jejich nůž Gerber Bear Grylls Ultimate Knife nejprodávanějším nožem na světě. Možnou příčinou je markantní reklama zastřešená tak velkým jménem jako je Bear Grylls. Toho můžete znát jako neoblomného dobrodruha specializujícího se na přežití v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si jen dovedete představit – to vše pod vedením režie televizního kanálu Discovery.

Do této neobyčejné série patří taktéž nůž s pevnou čepelí Ultimate Pro Gerber Bear Grylls, se kterým dokážete ve své podstatě vše od řezání větví přes rozdělání ohně až po filetování pstruha – pomůže vám tedy i s přípravou té pravé romantické večeře pro vaši partnerku.

Je tedy pouze otázkou, zda jsou tato ohromující čísla způsobena vysokou kvalitou či tak slavným jménem, které je podepsané na čepeli. Nicméně odpověď necháme na každém z vás.
Facebook komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Oblíbené články