zaviraci-nuz-marttiini


Od roku 1928 do dneška

Další severský výrobce nožů Marttiini započal svou cestu v roce 1928, od té doby v sobě toto jméno snoubí řemeslnou dovednost a dlouhodobé praktické zkušenosti. Nože Marttiini pochází z dalekého Finska. V případě, že se ptáte, proč je tolik výrobců nožů ze severu, odpověď je snadná. Dříve byl v těchto oblastech kvalitní nůž nezbytný pro přežití všedních dnů. Místní by si bez nože nerozdělali oheň, neulovili ani nepřipravili jídlo, nevyrobili nářadí, vlastně nic. Byť od té doby uteklo hodně času, právě díky této skutečnosti mohou seveřané využít cenné zkušenosti z vlastního života při výrobě toho nejkvalitnějšího nože Marttiini.

Dnes společnost Marttiini patří do nadnárodní korporace RAPALA, která je zárukou nejvyšší kvality.

Marttiini nůž

Základem Marttiini jsou kvalitní materiály

Čepel: V Marttiini dbají na kvalitu čepelí, proto je jejich výroba opravdu časově náročná. Jejich neobyčejná ostrost je dána několika stupňovým procesem broušení zakončeným ručním honováním, kdy čepel získává finální vlastnosti.

Setkat se můžete s čepelí z korozivzdorné chromové oceli 440C, 420C nebo 4034, uhlíkové oceli nebo kombinací předchozích tzv. carbinox T508. Kov chrání proti nečistotám a vodě speciální povlak Martef.

Rukojeť: Obvykle se využívá finská kadeřavá bříza. Její dřevo je nejen krásné, ale hlavně trvanlivé. Bohužel, cenu ovlivňuje nižší množství tohoto dřeva na trhu, proto si buď musíte připlatit, nebo se spokojit s břízou bělokorou.

Na druhou stranu nůž Marttiini z řady Condor je určen hlavně pro rybáře, proto má rukojeť z pryžové směsi vhodné pro kontakt s potravinami. Tyto jsou ergonomicky tvarované, omyvatelné, hygienické a prakticky bezúdržbové.

1151

V nabídce zaujmou především zavírací nože Marttiini

Tyto unikátní kousky spojují dva překvapivé paradoxy – eleganci s tradicí. Můžete si vybrat konkrétní kus dle toho, co vás láká, nebo sáhnout po všestranném společníkovi na vašich výpravách. A v případě, že oslní také mladší generaci, nemusíte se ničeho obávat, také na ně Marttiini myslí. Speciální série nožů Junior je určená pro mládež a začínající skauty, aby se beze strachu naučili obratnosti v zacházení s nožem.
Facebook komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Oblíbené články