Mikulášovice, odkud pochází i česká společnost Mikov, jsou dozajista místem zrodu nožířského průmyslu Českých zemí. Místní výrobci nožů a nůžek byly proslulí již v 18. století a od té doby si drží dobré jméno. V roce 1948 zde byly založeny dva národní podniky. Koh-i-noor Mikulášovice, kde se soustředila výroba kancelářských potřeb, a Sandrik Mikulášovice pro výrobu nožířských výrobků. Ty se později sloučili v Mikulášovický kovoprůmysl známý pod podnikovou značkou MIKOV. Centralizací a modernizací výroby se podařilo dosáhnout vysoké kvality jednotlivých výrobků.

716

Současná nabídka – vybere si každý

Mikov je znám především díky prakticky univerzálnímu sortimentu, jež oslovuje velmi široké spektrum zákazníků. Můžete si vybrat nůž řeznický, zahradnický, lovecký, řemeslnický, kuchyňský, rybářský, armádní, sportovní, kapesní, vyhazovací nebo i speciální. Na objednávku jsou možné také reklamní nože či sběratelské kousky.

Nesmíme opomínat také tradiční nůžky, sešívačky, děrovače, napínáčky a podobné kancelářské potřeby nebo stěnové policové stavebnice.

Při výrobě užívají speciálních technologií jako je například přesné stříhání kovů technologií lisů Feintool, lisování kovů na výstředníkových lisech nebo kalení uhlíkových nebo nerezových ocelí v ochranné atmosféře. Díky tomu si mohou stát za kvalitou svých nožů a s klidným srdcem nabízet záruky i pozáruční servis.

Legenda mládí každého muže

Ať je vám 10 nebo 50 let, určitě velmi dobře víte, jak vypadá nůž zvaný rybička. Proto nemusíme sáhodlouze připomínat, že je to malá kudlička, jejíž střenka má podobu malé rybky. Tento legendární výrobek tuzemské firmy Mikov totiž provází již několik desetiletí výpravy malých badatelů do neprostupné džungle tvořené lesíky vice či méně blízké jejich domovů. Valná část mužského osazenstva se může chlubit, že první zářez do jejich dětské ručky pocházel právě od rybičky, ať už při výrobě šípů nebo čištění hub.

I přestože není vyrobena z ušlechtilé nerezavějící oceli, dokázala si vydobýt své čestné místo na našem trhu. Rybička je praktická, levná a otcové, kteří s ní vyrůstali, ji s radostí pořizují svým ratolestem.

Jak šel čas, ukázalo se, že k původní rybičce, která patří k nejlevnějším nožíkům, je třeba vytvořit ještě kvalitnější verzi, jež si uchová své kouzlo po dlouhá léta. Vznikla exkluzivní dárková rybička, která je zlatou rybkou v českém nožířském rybníčku. Jedná se tedy o stylový dárek, který každého muže vrátí do dob jeho mládí.

Toto provedení má 55 mm dlouhou čepel z kvalitní damascénské oceli s charakteristickou strukturou, jež má osobní kouzlo. Střenky jsou vyrobeny z mosazi pozlacené 24karátovým zlatem. Jinak je tvarově I velikostně shodná se svou chudší příbuznou, nemusíte se tedy bát, že ve dlani pocítíte rozdíl.

mikov-rybicka

UTON má své místo u PČR či armády

Byť není Uton tolik zmiňovaný jako jiné části výzbroje Policie ČR či naší armády, i on má zde své místo. Jedná se o robustní účelný nůž vhodný k mnoha aktivitám. Výhodou je oboustranně broušená čepel z kvalitní oceli s možností výměny za pilku či jiné podobné nástroje. Již tyto přednosti jej předurčují k neskutečné všestrannosti, kterou UTON disponuje.

Mikov Uton

Nejen klady, ale i zápory

Pro našince mají nože od firmy Mikov s. r. o. zvláštní kouzlo. Nikdo z nás nezastře, že by raději volil nůž od poslední tuzemské firmy, která se drží na tak přeplněném trhu, jako je právě ten s noži. Pro jiné by jejich výrobky mohly působit jako předražené kopie nožů jiných firem, ale do tohoto my nevidíme. Dovolíme si však na jedno dosti zjevné negativum upozornit. Dost možná se pracovníci Mikovu tolik zaměřili na kvalitu svých nožů, že pozapomněli na pouzdra, jejichž provedení není nikterak zvlášť kvalitní.
Facebook komentáře

2
Leave a Reply

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Oblíbené články