Mechanix jsou oblíbené pracovní rukavice, velmi používané u armád. Pro průměrného airsofťáka je však cena začínající kolem 500- 600 Kč dost vysoká.
Nedávno se roztrhl pytel s kopiemi z Číny stojících v přepočtu 150 Kč za klasický typ Original a 230 Kč za MPact. V této recenzi si na ně posvítíme, ať všichni víte, zda za to stojí nebo raději jít do originálu.

 

Balení rukavic Mechanix

Rukavice Original (název typu, nikoliv originální rukavice) vám přijdou v neoznačeném pytlíku. Rukavice MPact vám přijdou v pytlíku s visačkou a dost bych zde váhal, jestli se nejedná o originály, přesto že cena a původ tvrdí svoje.

Zpracování

Ze spodní strany rukavic je tenká kůže bez jakéhokoliv švu. Tenká a oproti pravým Mechanixům tužší. Nejsem si úplně jist výdrží v budoucnu. Na airsoft vydrží dlouho, ale na práci s ostrým železem si raději vezměte něco silnějšího. Na druhou stranu, před trním, ostrým betonem a takovým nebezpečím vás na akci ochrání spolehlivě a přitom máte v celé dlani a prstech dost dobrý cit a nic nepřekáží. MPacty jsou ještě ze spodní strany dlaně zesílené a vrhají dobrý dojem. Z vrchu je pružná látka, která rychle schne. Na MPactech je samozřejmě ještě plastové zesílení kloubů. Mezi prsty je tenká pružná látka, která i poměrně dobře větrá.
Výtku zaslouží suchý zip, kterým se rukavice zapínají. Prostě nevydrží dlouho.

kopie rukavic Mechanix Recenze kopií rukavic Mechanix detail rukavic Mechanix

zdroj: airsoftcr.cz

Srovnání s pravými

Vlevo kopie, vpravo originál. Na bazarech často nepříliš poctiví lidé prodávají kopie s tím, že se jedná o pravé. Zároveň si porovnáme kopie s originály, ať víme, kde je rozdíl a jak se kopie podařily.
Originály působí jakoby měkčím, pružnějším a poddajnějším dojmem. Kůže na dlani je u pravých podobně silná, ale měkčí a subjektivně odolnější vůči oděru- potvrdit to na 100% ale nemohu. Nápis Mechanix na gumě držící suchý zip je u originálních černý (pouze v černo- bílé variantě ho mají originály barevně), u kopií je nápis barevný u jakéhokoliv provedení (krom MPactů, kde je v barvě coyote) a navíc se vedle nachází podivný bílý čtyřhran, který pravé Mechanixy nemají. Cedulka z boku je u pravých ohraničena obdélníkém, u kopií obdelník chybí (viz další foto).

 

Celkové hodnocení

Na místě je otázka: Vyplatí se Mechanixy z Číny? Já tvrdím, že ano! Není pochyb o tom, že pravé Mexy více vydrží a budete mít skvělý pocit z originálu. Nicméně za cenu jedněch pravých máte troje kopie. Vzhledem k tomu, že rukavice jsou víceméně spotřební zboží, je toto celkem důležité. I kopie padnou dobře na ruku a co se týče pohodlí, není to oproti originálu horší o tolik, aby bylo nutno je zavrhnout. Pokud nejste fajnšmekři potřebující výhody originálu, chcete mít ruku ochráněnou (byť kopie nemají žádný certifikát), přežijete horší suché zipy (asi největší mínus těchto rukavic) a nechcete utratit moc peněz, bez obav si je kupte. Doporučuji koupit více velikostí, ať se trefíte a ty špatné můžete prodat na bazaru.

+ Velmi nízká cena
+ Hezký vzhled
+ Dobře padnou

– Špatné suché zipy
– Zkrátka je to kopie, celkově horší výdrž
– Menší výběr barev a typů

Mike
Facebook komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Oblíbené články