Dostal se mi do pařátů tento moderní asi 60litrový batoh. Pořádný batoh je základ pro každou větší akci, musí na něj být spoleh, abyste v něm odnesli potřebnou výstroj tam, kam potřebujete. O značce 101 Inc jsem dosud neslyšel, tak se podíváme, co tento batoh umí.

Batoh 101 INC     útočný batoh

zdroj: airsoftcr.cz

Vnější zpracování

Batoh je vyroben údajně z 1000D nylonu. Použitý materiál vypadá velmi kvalitně, jako že něco vydrží. Na první pohled poznáte, že držíte něco lepšího než výrobek ACM. Látka je nepromokavá, zevnitř je gumový zátěr. Testoval jsem výdrž pod proudem vody z kohoutku. Vydrží, jen mírně prosakuje přes švy a zipy. Testovaný batoh je v potisku A-tacs AU. Pěkné provedení!

Polstrování je poměrně měkké, uvidíme, jak si batoh povede s větší zátěží. Myslím, že batoh této velikosti by už mohl mít nějakou vnitřní výztuhu… Popruhy jsou dostatečně stavitelné. Jejich přišití mi nepřijde ideální (nahoře nepůsobí nejodolněji) , ale vypadá o dost lépe než levná čína.

detail batoh útočný  Outdoor batoh detail batohu

zdroj: airsoftcr.cz

Bederní popruh je dostatečně široký, bez MOLLE, zapíná se na trojzubec, sám se nerozepne. Také je zde ještě malý popruh se sponou přes prsa, ale pokud máte na sobě nosič plátů, nezapnete ho.

Na batohu je dostatek MOLLE na připnutí čehokoliv- konkrétně na přední straně a na menších bočních kapsách. Místy je našito křivě.

Na bocích batohu najdete stahovací popruhy- na každé straně nahoře i dole. Ucho na držení batohu je nahoře i na bocích, můžete tak s batohem dobře manipulovat např. při nakládání do auta. Poblíž uch se nachází 3x vývod na hadičku od camelbaku (nahoře, vlevo a vpravo).

 

 Batoh 101 INC pohled 2

zdroj: airsoftcr.cz

Kapsy, vnitřek

Kapes zde najdete skutečně hodně a můžete si tak výborně zorganizovat, co kam uložíte.

detail batohu kapsy

zdroj: airsoftcr.cz

Hlavní kapsa

Největší ze všech. Vejde se do ní spacák, maskovací uniforma a stále se tam ještě něco vejde. U zad jsou popruhy se sponami, za které můžete připnout například camelbak. Naproti jsou síťované kapsy na zip.

 

Zadní kapsa na dokumenty

Přístup k ní je zezadu u polstrování. Je to tenká kapsa na dokumenty nebo notebook, ale hlavní využití vidím na camelbak, kterým si pak nebudete zabírat místo v hlavní kapse a nebude vám nikde překážet. Ve vrchní části je otvor, kudy protáhnete hadičku až k vývodu ven.

 

Přední organizér

Kapsa je o dost větší, než na fotce vypadá. Organizér obsahuje 3 hlubší kapsy, malou plastovou karabinu, 2x sumku na vysílačku či telefon, 3 tenké kapsičky na tužky, lightstick nebo lžíci. Dobrá věc, nebudete lovit drobnosti po dně. Kromě organizéru je v kapse dost místa na další výbavu, pro představu se tam vejdou ještě 2 ešusy.

 

Přední kapsa

Nachází se pod MOLLE vazbami, je přístupná z pravého boku. Jde o jednoduchou kapsu, tentokrát bez nějakých vychytávek. Vypadá malá, ale pro vaši představu jsem tam zkusil dát 5 plechovek od půllitrových energy drinků a vešly se bez výrazné deformace kapsy… Kapsa je spíše vysoká, široká a mělká.

Spodní přední kapsa

Jde o nízkou podlouhlou kapsu na přední straně batohu. Uvnitř jsou síťované kapsy- jedna je po celé délce a je na zip, druhá je umístěna naproti a je otevřená, rozdělená na 3 části a věci tam budou držet díky gumě. Do samotné kapsy se jen tak tak vejde 1,5l pet lahev.

 

Malé boční kapsy

Jednoduché kapsy na něco menšího. Pošité MOLLE vazbou. Není co dodat.

 

Nošení batohu

Jedna z nejdůležitějších částí této recenze. Batoh nevypadá nijak obrovsky, ale jak už jsem psal, vejde se tam toho opravdu hodně. Naložil jsem ho věcmi potřebnými na větší dvoudenní akci (jídlo, spacák, záložní oblečení, nějaká airsoftová výbava apod.) a vyrazil. Váha byla znát, ale díky tvaru batohu, který nijak nevyčnívá, a díky bedernímu pásu se batoh nosil dobře.

Dále jsem ho testoval s 10,5kg zátěží. Popruhy neřežou, netlačí a batoh vás v pohybu nijak neomezuje a z čelního pohledu ani nijak nezvětšuje vaši siluetu. Pak jsem stejnou zátěž umístil do batohu TL 60 od Alpu (oproti tomuto je větší a starší) a zjistil jsem, že stejná zátěž je v TL 60 pohodlnější- především díky lepším popruhům a polstrování- také je stavěna na větší zátěž.

 

Výdrž

Jak už jsem zmínil, batoh je k ničemu, když vám uprostřed dlouhého pochodu rupne popruh. Zmíněnou akci s pochodem obstál bez úhony, tak bylo na čase dát batohu trochu větší záhul. Co se týče švů, zipů a látky, tak tam mu věřím, ale hlavou se mi honily obavy o popruhy. Provedl jsem tedy test s Mattoni- vzal jsem 7 lahví minerálky, což reprezentuje 10,5 kg a vložil je dovnitř- bez problémů se všechny vejdou do hlavní kapsy. Následně jsem skákal s batohem na zádech, všelijak s ním pohazoval a bez problémů. Poté jsem batoh sundal, vzal ho jen za jeden popruh a zkoušel za popruh tahat a jakoby s batohem hrkat. Tam už bylo znát, že to švy snáší špatně a i když vydržely, už jsem slyšel mírné křupnutí. Pro srovnání- TL 60 s tímto nemá problémy. Nosné uchu Assault Packu drží v pořádku.
Zkouška tedy zhruba splnila očekávání- výdrž je vysoko nad úrovní ACM a Miltecu, ale nedosáhne na armádní originály a lepší značky. Pokud se nechystáte do Afghánistánu a budete batoh zatěžovat přiměřeně na třídenní akci, pak vás jistě nezklame.

 

Závěr

Za cenu +- 1900 Kč dostanete užitečný kus výbavy na větší akce. Cenu hodnotím jako přijatelnou, stojí více než čína, ale o to je kvalitnější. Lepší značky ho překonají, ale kromě kvality i třeba dvojnásobnou cenou, tak zvažte, jak hodně chcete/potřebujete investovat. V testu obstál slušně a mohu ho s klidným svědomím doporučit každému, kdo chce něco lepšího a nemůže si dovolit například Warrior. Zátěž odpovídající třídenní akci není pro tento batoh problém. Vybrat si můžete samozřejmě z více vzorů, ale ani A-tacs AU vám v našem prostředí neudělá ostudu- je to vhodný základ do lesa (odpovídá jehličím pokryté zemi), stačí za MOLLE připnout pár zelených větviček a batoh nenajdete.
Stručně a jasně: Kvalitní výbava za přijatelnou cenu. Vyznavače lepších značek ale asi nepřesvědčí.

+ Překvapivě prostorný, aniž by zásadně překážel, celkově střih batohu

+ Kvalitní materiál

+ Pěkné barvy

+ Odolnost vůči vodě

 

– Horší přišití popruhů

– Místy křivá MOLLE vazba

 

Mike

pohled 3 batoh útočný
Facebook komentáře

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Oblíbené články