Kromě jiných věcí jsou sněžnice v zimě často nezbytností. Pokud není sníh, nebudou určitě potřeba. V krizové situaci ale může nastat to, že sněžnice budou opravdu nezbytné. Kdo už někdy zažil chůzi vysokým sněhem ví, že to není nic lehkého.

Sněžnice pomáhají rozprostřít Vaši váhu na větší plochu a tak se budete méně propadat do sněhu. Bez sněžnice by Vaše noha nesla celou váhu a jednoduše se propadla hluboko do sněhu. Nemyslete si ale, že se do sněhu neproboříte vůbec, proboříte se ale jen trochu a chůzi Vám to každopádně usnadní.

Kupované sněžnice

zdroj: google.com

Spousta severních národů používá běžně sněžnice dodnes a neumí si bez nic chůzi ve sněhu představit. Sněžnice si určitě můžete zakoupit, ale nebude to asi zrovna levné záležitost a v krizové situaci asi nebude možnost si je zakoupit. Proto se vyplatí znát jejich výrobu, není to sice lehké, ale trochu tréninku postačí. Sněžnic existuje několik druhů, které se liší použitým materiálem i konstrukcí.

Vždy je důležité se přizpůsobit okolí a improvizovat. Pokud budete mít alespoň lehké povědomí jak na to, nebude to nic těžkého.

Sněžnice můžeme jednoduše vyrobit tak, že svážeme otep listnatých, nebo jehličnatých větví. Do větví pak připevníme provázek, který omotáme okolo boty. Při troše zručnosti to bude hračka.

Oválné sněžnice

zdroj: google.com

Dalším typem sněžnic je vypletené sněžnice ve tvaru slzy. Ta je sice trochu náročnější, ale při troše cviku ji spletete do jedné hodiny. Potřebujete na něj rovné a ohebné pruty, ideálně z lípy nebo lísky. Jeden delší prut pomalu ohnete a spojíme oba konce, tak vznikne slza. Důležité je ohýbat prut pomalu a opatrně, protože když mrzne jsou pruty ztuhlé a křehké. Po vytvoření slzy dál pokračujte výpletem z tlustších a pak z jemných prutů. Tento typ se upevňuje na botu lépe, ale pořád nemá přezky.

Sněžnice ve tvaru slzy

zdroj: google.com

U těchto přírodních improvizovaných typů sněžnic je důležité si s úvazem pohrát a upevnit ho pořádně již na poprvé, aby sněžnice po pár krocích neupadla.
Facebook komentáře

O komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Oblíbené články